Anasayfa / Kendin Yap / Ütü ile Tişört Baskısı Nasıl Yapılır? | Kumaş Transfer Kağıdıyla Baskı
Ütü ile tişört baskısı nasıl yapılır?
Ütü ile tişört baskısı nasıl yapılır?

Ütü ile Tişört Baskısı Nasıl Yapılır? | Kumaş Transfer Kağıdıyla Baskı

Ütü ile tişört baskısı nasıl yapılır? Kumaş transfer baskı kağıdı kullanarak harika tişörtlere sahip olabilirsiniz.

Ütü ile desen transfer yapmak, hem çok kolay hem de inanılmaz zevkli. İstediğiniz deseni seçiyorsunuz ve ütü baskısı tişörtler elde ediyorsunuz. Nasıl mı?

Evde ütü ile tişört baskı yapılışı için malzemeler

Kumaş üzerine transfer baskı yapmak için tişörtü saymazsak tek malzemeye ihtiyacımız var. Malzemeler:

Kumaş transfer kağıdı

Tişört

Ütü ile tişört baskısı nasıl yapılır?

Kumaşa transfer baskı nasıl yapılır, hemen adım adım gidelim.

Ütü baskı ile tişört yapımı için sevdiğimiz bir desene ihtiyacımız var. Bu arada renkli bir şeyler mi seviyorsunuz, yoksa siyah beyaz mı? 😊

Hadi gelin önce BURADAN bir desen seçelim.

Şimdi kumaş transfer kağıdını dışındaki naylondan çıkarın ve kenarlarından kesin.

Tişört baskı yöntemleri

Deseni tişörtün istediğiniz yerine yerleştirin. Desenin tişörte çıkması için resimli bölüm tişörte dönük olacak.

Tişörte resimli baskı nasıl yapılır?

Sonra da deseni buharsız ütü ile 1-2 dakika boyunca ütüleyin. Soğuduktan sonra yavaşça kavlatın. Sakın transfer kağıdını soğumadan kaldırmaya çalışmayın. İşte kumaşa baskı yapmak bu kadar kolay!

24 saat sonra tişörtünüzü tersten ütüleyin ki deseniniz sabitlensin. Artık tişörtlerinizi 30 derecede yıkayabilirsiniz. Kumaşa baskı yapımı yöntemleri arasında en kolayı budur.

Ütü baskısı yapılabilen transfer kağıdı nerede bulunur?

Kumaş baskı kağıdı birçok yerde satılıyor ama transfer deseninin kaliteli olmasına özen gösterin.

İstediğiniz deseni BURADAN seçebilirsiniz.

Tişört baskısı nasıl yapılır, modelleri nelerdir? Kumaşa baskı teknikleri nelerdir ve yapımı dedikten sonra örneklerine de göz atalım mı?

Ütü ile tişört baskı örnekleri

Ütü işe tişört baskı örnekleri

Pamuklu kumaşa transfer baskı yapabilirsiniz. Üstelik tişört transfer baskı çalışmasını çocuklarınızla bile uygulayabilirsiniz. En çok onlar zevk alacaklardır. 😊

Ütü ile desen transferi yapılışı

Ütü ile tişört baskı çeşitleri seçiminde biraz dikkatli olmak gerekiyor. Baskılarınız ne kadar kaliteliyse o kadar dayanıklı oluyor.

Ütü baskısı tişört yapılışı

Ütü ile transfer baskı kağıdı kullanarak çok değişik tişörtler yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte tişört ve desen kullanabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bu tişörtleri hediye edebilirsiniz. Kumaşa desen aktarma yapmanın en güzel yanı kendi emeğinizle bir şeyler üretebilmektir.

Pantolon Boyama yazımızdan jeanlarınızı nasıl boyayıp süsleyebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Ütü baskı ile tişört yapımı

“Kumaşa baskı kendin yap” çalışmasını sizler geliştirebilirsiniz. Tişörtlere, çantalara ya da dekoratif yastıklara transfer kağıdıyla baskı yaparak harika hediyelik eşyalar elde edebilirsiniz. Hatta bunların satışını yapıp ek gelir bile elde edebilirsiniz.

Tişört baskısı kendin yap

Kumaş üstüne baskı nasıl yapılır, hemen özetledik ama bu süslemeleri zenginleştirmek sizin elinizde. Desenleri uyguladıktan sonra sim kullanabilirsiniz, boyutlu boyalarla daha şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Rengârenk boyaları BURADAN alabilirsiniz.

Kumaşa baskı yöntemlerinin içerisinde en risksiz ve kolay olanı transfer baskıdır. Çocuklarınız için daha renkli ya da hayvan desenli olan transfer modellerini seçebilirsiniz. Kendiniz için beyaz bir tişörte siyah beyaz transfer deseni uygulayarak çok daha spor tişörtler hazırlayabilirsiniz.

Kumaşa baskı kendin yap

Ütü ile kumaşa baskı yap, tişört baskısı kendin yap. Aynen de bu kadar kolay. O zaman neden biz yapmayalım ki? 😊

Tişört baskı-transfer kağıdını sadece tişörtler için değil bütün kumaşlarda kullanabilirsiniz. Evde baskılı tişört nasıl yapılır, tişörte resimli baskı nasıl yapılır diyenler, bu yöntemi mutlaka denesinler. Çok şık tasarımlar elde ediliyor.

Kumaşa transfer baskı nasıl yapılır?

Baskılı tişörtler çok daha pahalıya satılıyor değil mi? Tişörte baskı yapma, ütü ile tişört baskısı nasıl yapılır diye hep düşünürüz. Transfer kağıdı işe tişörte baskı yapmak için çok fazla zaman ve emek harcamanıza bile gerek yok.

Evde ütü ile tişört baskı yapılışı

Transfer kağıdı ile tişörte baskı, tişört üzerine kolay baskı yapılışı dışında tişörtlerimizi çok daha farklı bir hale getiremez miyiz? Örneğin tişörtü geçişli renklerle boyarız, sonra yine transfer baskı uygularız. Peki tişörtü nasıl mı boyayacaksınız? Tişört Boyama yazımızdan esinlenebilirsiniz.

Tişört üzerine ütüyle resim nasıl yapılır diye araştıranlar için esin kaynağı olmaya çalıştık. Tişört baskı yöntemleri uygularken malzemeleri nereden temin edebileceğinizi de belirttik. Şimdi sıra sizde. El emeğinizi, kendi tasarımınız tişörtleri bize gönderin ki sayfalarımızda yayımlayalım.  😊

Yazar Tuba

BANA SIK SIK SORUYORSUNUZ. GEREKLİ MALZEMELERİ ALABİLECEĞİNİZ YÖNLENDİRMELERİ (LİNKLERİ) YAZILARIMDA BELİRTTİM. İSTEYENLER ORADAN TEMİN EDEBİLİRLER. HEPİNİZE SEVGİLER... :)

Beni de oku :)

Anneler gününde annemize ne alabiliriz?

Anneler Gününde Annemize Ne Alabiliriz? | Kendin Yap – El Yapımı

Anneler gününde annemize ne alabiliriz? Anneler günü hediyesi seçerken bu sefer farklı bir şeyler yapmaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.