Anasayfa / Kendin Yap / Mutfak Banyo Yer Fayans Boyama İçin Kapsamlı Rehber | Fayans Rengi Nasıl Değiştirilir?
Mutfak banyo yer fayans boyama
Mutfak banyo yer fayans boyama

Mutfak Banyo Yer Fayans Boyama İçin Kapsamlı Rehber | Fayans Rengi Nasıl Değiştirilir?

Mutfak banyo yer fayans boyama nasıl yapılır? Fayans boyası olarak ne kullanılır? Fayans üzerine boya uygulaması tutar mı?

Eski fayansları sökmeden yenileme yapamaz mıyız? Hem de çok güzel yaparız. İstersek rengini değiştiririz, fayanslara desen çalışmaları yaparız. Öyle yüksek rakamlar da ödemeyiz. Evde kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Fayans boyama malzemeleri nelerdir?

Fayans boyanır mı diyenler, mutfak banyo yer fayans boyama için önce malzemelere bakalım mı?

Akrilik boya

Vernik

Rulo fırça

Zemin fırçası

Fayans boyama tekniği için adım adım gidelim. Fayans nasıl boyanır, rengi nasıl değiştirilir, fayans üstüne boya nasıl yapılır görelim.

Mutfak banyo yer fayans boyama nasıl yapılır ve nasıl olur?

Mutfak fayansı ve banyo fayansları nasıl boyanır?

Önce fayansların tozlu ve yağlı olmaması için temizleyin. Seçtiğiniz akrilik boyayı iyice çalkalayın ve boş bir tabağa dökün. Rulo fırçanızı boya döktüğünüz tabakta gezdirerek ruloya boya yükleyin.

Fayansları boyamaya başlayın. İlk katınız biraz dalgalı olabilir ama bu hiç önemli değil. Çünkü oluşan dalgalar ve baloncuklar diğer katlarda kapanacaktır. İlk katı boyadıktan sonra 3 gün bekletin. 3 gün sonra ikinci katı da boyayın.

Eğer zemin rengi kapanmamışsa 3. katı da boyayabilirsiniz. Genellikle koyu renkler iki katta, açık renkler de üç katta kapanıyor. İstediğiniz renkteki boyayı BURADAN alabilirsiniz. Rulo fırçayı BURADAN alabilirsiniz.

Mutfak duvar fayansları boyamak için bu şekilde uygulama yapın. Mutfak, banyo ve duvar fayans boyama için katlar arası bekleme süresi 3 gündür. Evde fayans boyama çalışması yaparken bu süreye dikkat edin.

Banyo yer fayans boyama uygulamaları için bekleme süresi katlar arası 5 gündür. Fayans boyama tekniklerinde bu süreler çok önemlidir. Yaptığınız çalışmanın dayanıklı olmasını istersiniz değil mi? Fayans boyama yapımı çalışmasında sıra geldi vernikleme işlemine. Fayanslarımız hem parlak hem de dayanıklı olsun.

Suya dayanıklı bir vernik seçmemiz gerekiyor. Verniği iyice çalkalayın ve bir tabağa dökün. Rulo fırçayı vernikte gezdirerek fırçaya vernik yükleyin. Boyadan sonra fayanslarınızı vernikleyin. Fayans boyama vernik işlemi yaparken 2 kat uygulayın ve katlar arasında 3’er gün olsun.

Unutmayın özellikle banyoda yerleri boyarken ve verniklerken katlar arası 5 gün olacak. Mutfak fayans ve banyo duvar fayanslarını boyarken katlar arası 3 gün olacaktır. Verniğinizi de BURADAN alabilirsiniz.

Bu arada, fayansların kenar kısımlarını ve derzleri boyarken daha ince bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Zemin fırçasını da BURADAN alabilirsiniz.

Eski banyo fayansları nasıl yenilenir, fayans üzerine boya uygulaması nasıl yapılır, fayans zemin ve yüzeyi boyama detaylarını anlattık. Fayans üzerine ne yapılabilir diyenler, haydi bir de fayansları süsleyelim.

Fayans boyama desenleri – Banyo yenileme stencil ile boyama

Fayans boyama stencil çalışması yapabilirsiniz. Yukarıdaki gibi akrilik boya ile eski fayans boyama işlemini yapın ve vernik uygulamadan önce stencil çalışın. Sonrasında da vernik yapın. Stencilin deyatlarını duvar üzerine göstermiştik. Stencil Yapımı yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz. Eğer fayanslarda stencil görmek isterseniz Fayans Stencil yazımızı okuyabilirsiniz.

Fayanslar hangi boya ile, neyle boyanır?

Cadence ile fayans boyama uygulamasını gösterdik. Bize hangi boyayı kullandığımızı soruyorsunuz. Fayans boyama işlemi yaparken cadence multisurface boyalarını kullanıyoruz. Sonuçlarından memnun kalıyoruz. Dilerseniz siz de fayans boyama boyası olarak kullanabilirsiniz. Boyalar, çok dayanıklı ve kokusuz olduğu için tercih ediyoruz. Soranlara cevap vermiş olalım.

Buzdolabınızı boyamak ister misiniz? Evet capcanlı renklerle. 🙂 Buzdolabı Boyama yazımız size esin kaynağı olsun. İsterseniz kalebodur fayans seramik boyama örneklerine göz atalım.

Fayans boyama örnekleri arşivleri

Fayans rengi nasıl değiştirilir? - beyaz fayans

Fayans üstüne boya nasıl yapılır, fayans üstü boyanır mı diye düşünmek yerine bir yerden başlayabilirsiniz. Banyo fayanslarını boyama yapabilirsiniz. İlla yenileriyle değil, eldeki malzemelerle harika değişiklikler yapılabilir. Beyaz fayans boyama için de aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

Fayans üzerine boya yapılır mı?

Maskeleme bandı kullanarak daha farklı çalışmalar yapabilir, birden fazla renk kullanabilirsiniz. Banyo seramikleri nasıl boyanır diyenler için de adım adım anlatmş olduk. Mutfak Tezgahı Boyama yazımızdan esinlenerek eskimiş tezgahlarınızı boyayabilir ya da rengini değiştirebilirsiniz.

Fayans nasıl boyanır? - Fayans yenile

Desenli fayanslarınızı da boyayabilirsiniz. Yukarıdaki gibi fayans boyama, gri rengi ile de çok sade ve şık durabilir. İlla çok renkli olması gerekmiyor. Bulaşık, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalarınızı da boyayabilirsiniz. Nasıl mı? Beyaz Eşyalar Nasıl Boyanır yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Mutfak fayans boyama nasıl yapılır?

En çok vakit geçirdiğiniz mutfakda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Dekorasyonunuza ugun bir renk seçmeniz yeterli gelecektir. Fayans boyama renkleri için bir çok seçeneğiniz var. Fayanları boyayabilirsiniz. Peki ya mutfak dolapları boyanmaz mı? Eskimiş Mutfak Dolabı Boyama yazımızı okuyun.

Fayans boyama örnekleri arşivleri

Yukarıdaki görselde fayans boyama öncesi ve sonrası mevcut. Güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Gözünüz hiç korkmasın. Doğru seçilmiş bir vernikle çok da dayanıklı oluyor. Derzleri Boyama yazımızdan derz aralarındaki kötü görüntülerden kolayca kurtulabilmenin yolunu öğrenebilirsiniz.

Fayans boyama ve yorumları yapanlar sonuçtan çok memnun. Eliniz hiç fırça tutmamışsa bile bu sizin ilk deneyimiz olabilir. Fayans boya tutar mı, fayans üzerine boya olur mu diye endişelenilse de çok rahat boya tutan malzemelerden biri de fayanstır.

Fayans boyama banyo, tuvalet ve daha birçok yerde uygulanabilir. Biz caddence multisurface ile fayans boyama çalışmaları için püf noktalarını anlattık. Cadence ile banyo boyama ve daha birçok uygulama yapabilirsiniz.

Sizleri seviyoruz. Mutfak banyo yer fayans boyama için hepinizi harekete davet ediyoruz. Malzemeleri nereden alacağınızı da belirttik. Az parayla çok iş yapalım. Hem ekonomimize katkıda bulunalım hem de rengarenk fayanslara kavuşalım. 😊

Beni de oku :)

Tişört boyama nasıl yapılır?

Tişört Boyama Nasıl Yapılır? | Sprey Boya ile Tasarım, Baskı Malzemeleri Örnekleri

Evde kolay tişört boyama nasıl yapılır? Evinizde kendi ellerinizle tişört tasarım ve baskı çalışması yapabilir ...

50 Yorumlar

 1. Yer karosu boyanıp sır vernik uygulandıktan sonra bir yapış yapışlık durumu söz konusu olur mu acaba? Terlikle gezinirken vıcırt vıcırt diye ses çıkar diye korkuyorum. Bir türlü cesaret edemiyorum.

  • Merhaba Halime Hanımcığım, boyama tekniğine ve bekleme sürelerine uyarak fayans boyama yaptığınızda herhangi bir sorun olmuyor. Cila aksine yüzeyi pürüzsüzleştiriyor. Fakat çok daha etkili olan taş vernik uygulaması da yapabilirsiniz. Taş vernik yeni çıktı. En kısa zamanda uygulama biçimini de anlatacağım. Sevgiyle kalın. 🙂

 2. Günaydın banyo yer fayanslari için iki kat arasi bekleme süresi 5 gun diye belirtmişsiniz acaba bu sürede banyoyu kullanmamak mı gerekiyor? Bu boyanın kullanım süresi varmi yani boyadiktan sonra 1-2 ay gibi bir zamanda yıpranma ,boyada kalkma gibi durumlar yaşanmaz değil mi? nihayetinde banyo sürekli su ile haşır neşir olunan bir bölüm ve başka bir sitede bir beyefendi akrilik boyalarin çok kalıcı olmadığı gibi bir yorumda bulunmuştu. Beni ve benim gibi kafasında soru işaretleri bulunanları bu konularda bilgilendirir misiniz rica etsem. Tesekkur ediyorum.

  • Sevgili Hatice Hanım,
   Banyo yer fayanslarını boyarken kat aralarında 5’er gün bekliyor ve kalın sır vernik yapıyorduk. Bu sürede su değmemesine özen gösteriyorduk. 21 gün gibi bir sürede kemikleşiyor ve son derece sağlam oluyordu. Fakat şimdi taş vernik kullanmaya başladık. Sadece bir gün bekletmemiz yeterli geliyor ve son derecede dayanıklı oluyor. Yukarıdaki yazımda bu konuya en kısa zamanda değineceğim.
   Bu arada boyaların uzun ömürlü olması, kavlamaması ve suya dayanıklı olması için vernik uyguluyoruz. Vernik yapmazsanız beyefendinin söylediği doğrudur; ama vernik koruyucu görevi de görüyor. Sevgilerimle. 🙂

 3. Tuba Hanım Merhaba,
  Öncelikle faydalı bilgiler için teşekkür ederim.
  Banyoda yada ıslak zeminlerde kullanılacak boya veya vernik muhtemelen zemini ıslandığı zaman kaygan bir hale getirecektir ve kazalara sebebiyet verebilir. Bu uygulamada zeminin mat olmasını sağlayacak veya kaymaz halde kullanmamıza yardımcı olacak başka bir çözüm var mıdır?

  Teşekkürler.

  • Merhaba Kadir Bey, maalesef fayanslara hiçbir uygulama yapmasak da yapısı gereği kaygan bir hali var. O yüzden banyo gibi yerlerde mutlaka kaydırmaz ürünler kullanmamız gerekiyor.
   Bizim yukarıda bahsettiğimiz boya ve vernik uygulaması ekstra bir kayganlık yaratmıyor ama her halükarda küvet dışında kaydırmaz kullanmanız gerekir. Eğer fayansları boyuyorsak ve dayanıklı olmasını istiyorsak cilaya mutlaka ihtiyacımız olacak. Kolay gelsin.

 4. Merhaba ben vernik olarak tasvernik kullandim uzerinde en ufak bir surtunme kalkiyo boya kalin sir vernik daha mi iyi olur acaba

  • Merhaba Duygu Hanım, eğer uygulama yaptığınız yer fazla suya maruz kalıyorsa taş verniği öneriyoruz. Taş vernik çok daha sağlam ve dayanıklı. Kullananlar çok memnun kalıyorlar. 12 saat kuruma süresine dikkat ettiniz mi? Sonrasında da 21 gün gibi bir sürede kemikleşmesi için biraz korumamız gerekiyor. Bunlara dikkat ederseniz, hiçbir sorun çıkmayacaktır. Sevgiler.

 5. fayanslarıma beyaz boya uyguladım dalga dalga oldu. daha 1. katı vurdum ama görüntü çok kötü oldu ruloyumu yanlış kullandım acaba lütfen yardımcı olun iyi günler

  • Hilal Hanımcığım, ilk katı dalgalanmalar olur. Hiç merak etmeyin. Sonraki katları uyguladıkça düzelecektir. Bundan sonraki katları aynı yöne doğru boyamaya özen gösterin ve son katta tarar gibi aşağıdan yukarıda bastırmadan çekerek uygulayın. Uygulama yaparken ruloyu hiç bastırmayın lütfen. Kolay gelsin. 🙂

 6. Mehaba 1 kutu 500 ml boya kaç metrekare yere yeterli oluyor koyu renk için. ayrıca suyun çok olduğu yer sır vernik mı yoksa taş vernik mı önerirsiniz saygılarımla

  • Merhaba İbrahim Bey, 500 ml boya ile tek katta yaklaşık 5 metrekare alan boyayabilirsiniz. Fazlasıyla suya maruz kalan alanlar için taş verniği öneriyoruz. Kolay gelsin.

 7. Merhaba Tuba Hanım. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Fayansı boyamadan önce geçiş astarı veya yüzey hazırlama astarı yapmalımıyız. Direk boya yaparsak akmaz mı ?Şimdiden Teşekkürler.

  • Merhaba Serpil Hanımcım,
   Boyaların özelliğine göre astar gerekliliği de değişebilir. Bizim kullandığımız boyalar astar istemiyor. Direkt fayansa tutunabiliyor. O yüzden de çok pratik oluyor. Katlar arası bekleme sürelerine dikkat ederseniz, akma ya da benzeri bir sorunla karşılaşmazsınız. Kolay gelsin. 🙂

 8. Merhaba Tuba hanım
  Geçenlerde banyonun duvar ve yer fayanslarını astarladıktan sonra silikonlu boya ile boyadım ama yerde ufak soyulmalar olustu. Simdi ben düzeltmek ve sağlam olması için neler yapmalıyım?
  1:Boyayı tamamen temizleyip astar, akrilik boya ve vernik mi yapmalıyım
  2:boyayı temizleyip epoksi boya mı yapmalıyım
  3:rutuş yapıp verniklemeli miyim?
  Hangisi daha saglam ve kalıcı olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Dilek Hanımcım, yukarıda yönlendirdiğim boyalar var. Onlarla astar yapmadan direkt boyayabilirsiniz. Üçer gün arayla iki kat boyayın ve daha sonra da taş vernik yapın. Zaten yukarıdaki yazımda aşamalarını anlattım. Doğru uygularsanız çok sağlam ve güzel olacaktır. Kolay gelsin. 🙂

 9. Merhaba bir kutu boya ne kadar alanı boyar bilgilendiriniz sevinirim

 10. Merhaba Tuba Hanım,
  Evimizin bahçe duvarlarında biri ve bahçenin bir bölümü seramik kaplı. Belirtmiş olduğunuz boyama işlemi dış yüzey seramikleri için de geçerli mi? Uygulama aynı şekilde mi yapılıyor? Yada sizin tavsiye edeceğiniz başka bir uygulama var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

  • Aynı şekilde dış mekanlar için de uygulayabilirsiniz. Yukarıdaki yazımda önerdim, mutlaka taş vernik kullanın. Verniği 2 kat yapın. Kolay gelsin.

 11. meraba banyo zemin için hangi boya kullanmam gerekli.stencil için hangi boya uygun.vernik bir kat yetiyormu

  • Merhaba, hangi boyayı kullanmanız ve kaç kat uygulanması gerektiğini yukarıdaki yazımda anlattım. Siz gözden geçirin. İhtiyacınız olursa yine yardımcı olurum. Sevgiler. 🙂

 12. Merhaba, banyo duvar ve yer fayanslarımı boyuyorum. Katlar arası bekleme sürelerine dikkat ederek boyuyorum. Henüz vernik atmadım. Tırnak testi yaptığımda şu an boya tüm katları ile çiziliyor. Dediğim gibi bekleme sürelerine uydum. Bu normal bir durum mu. Tırnak darbesine bile dayanmıyor. Vernik attıktan sonra da aynı durumu yaşarım diye epey endişe ediyorum. Kullandığım boyalar cadence marka.

  • Merhaba Duygu Hanım, şu an tırnak testi yapmak için çok erken. Boyama işlemi tamamen bitsin. 4-5 gün sonra tırnak testi yapın. Eğer bir sorun olmazsa o zaman taş vernik uygulamasına geçin. Taş vernik uygulamasından sonra çok dayanıklı olacaktır ki zaten burada koruyucu görevini vernik yapıyor. Kolay gelsin.

 13. Tuba Hanım merhaba,
  Banyo yer fayanslarını boyamak istiyorum, anlattığınız gibi uygulama yapacağım fakat evde tek bir banyo var ve 5 gün kuru tutmam mümkün değil. Boyayı sabah yapsam ertesi gün akşam ıslanması sıkıntı yaratır mı?

 14. Merhaba Tuba hanım,
  Ben de banyo duvarımda boyama yapmayı düşünüyorum fakat malum banyo ve mutfak en çok suya maruz kalan alanlar. Bu uygulama, yağ ve kireç sökücü gibi fayans temizliğinde kullanacağımız ürünlerden zarar görür mü?

  • Doğru bir uygulama yaptığınızda ve doğru ürünleri kullandığınızda hiçbir problem olmuyor. Özellikle 21 gün boyunca uygulama yaptığınız alanları korumanız gerekiyor. Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Sevgilerimle. 🙂

 15. Mutfak yer ve banyo fayanslarımı tarif ettiğiniz gibi boyadım Tuba Hanım. Beni çok güzel yönlendirdiniz. Her zaman sorularıma cevap verdiniz. Malzemeler hemen elime ulaştı ve sorunsuz çıktı. Teşekkür ederim.

 16. Tuba Hanım merhaba, ben evin koridor yer fayansını boyamak istiyorum. Fakat ev kalabalık boyama işlemimden sonra ne zaman üzerinde yürüyebiliriz çünkü evde her yere o koridordan geçmek zorundayız.

 17. Tuba Hanım, iyi günler. Oturduğum ev kira ama tuvalet kısmında yerde fayansların üstündeki kayganlık gitmiş. Boya tekniği işimize yarar mı, bir de hangi boyayı önerirsiniz?

  • Remziye Hanım, Boya bir de vernik yaptığınız zaman fayanslarınız yenilenecek ve daha kaygan bir hale gelecektir. Uygulamanızı tavsiye ederim. Boya konusunda da bizim çalışmalarımızda kullandığımız malzemeleri buradan alabilirsiniz diye yönlendiriyorum. Dileyenler alıp kullanabilirler. Sonuçları çok güzel oluyor. Hepinize sevgiler. 🙂

 18. Tuba Hanım, bir şey daha soracam. Fayans boyarken verniği her katta mı yapalım yoksa 3 katı bitirdikten sonra mı yapalım?

  • Boyama işleminiz bitsin, üzerinden en az 3 gün geçsin. Ondan sonra verniğinizi yapın. Boya işlemi bittikten sonra verniği ne kadar geç yaparsanız o kadar iyi sonuç alabilirsiniz.

 19. Merhaba,
  Ben boya seçimi olarak sprey akrilik boyayı seçtim. Koyu renkli zemin fayans üzerine beyaz bulutumsu çok güzel desenler elde ettim. Ancak, 2 kat 24 saatlik beklemelerime rağmen boya kalkıyordu. Taş vernik kullandım üzerine 24 saat arayla 2 kat vernikledim. Çabuk kuruması gerekir diye düşünüyordum ama vernik sertleşmediği gibi hala boya da kalkıyor. Ne önerirsiniz acaba?

  Saygılar….

  • Merhaba, sprey vernik seçimi çok yanlış olmuş. Fayanslar için taş vernik öneriyoruz. Boyama işleminiz bittikten sonra en az 2 gün ama mümkünse 4-5 gün bekleyip vernik uygulamasına öyle geçin. Boyama bitti, 4-5 gün geçti. Sonrasında bir tırnak testi yapın. Tırnağınızla fayansın bir kenarından kontrol edin. Eğer boya kalkmıyorsa, artık vernik yapabilirsiniz. Verniği de 24 saat ya da daha fazla aralarla 2 kat uygulayın.
   Bazen mekanlar nemli olabiliyor, bulunduğunuz şehir ısısı değişebiliyor. Bunları da göz önünde bulundurursak daha verimli çalışmalar yapabiliyoruz. İhtiyacınız olursa her zaman destek veririm. Kolay gelsin. 🙂

 20. Merhaba ben mutfak fayansimi boyamak istiyorum. şuan rengi siyah. siyah uzerine renk tutar mi, siyah kapanır mı sizden fikir almak istedim?

  • Evet siyah fayansları da boyayabilirsiniz Özlem Hanımcığım. Eğer açık renklere boyayacaksanız, daha fazla kat boyamanız gerekecektir. Kolay gelsin. 🙂

 21. Merhaba 20 metrekarelik bir alana ne kadar boya ve cila almam gerekiyor?

 22. Tekrar Merhaba,

  Sprey vernik değil taş vernik kullandım ancak sprey boya kullandım diye yazmıştım 🙂
  Neyse, kullandığım taş vernikten marka/kalite olarak memnun kalmadığım için sizin önerdiğiniz markayı en son kullandım, 12 saat arayla. Önce fırça ile, sonra da ikinci katı küçük rulo ile attım fakat hala pek sağlam olmayacak diye tereddüt ediyorum. Sanırım taş verniği bir kabuk oluşturamıyor isteğim kalınlıkta zira üzerinde ahşap sandalye itip çekmelerde iyice zeminin kopacağını düşünüyorum. Şu an ikinci katın kurumasını bekliyorum, kuruması için 2 gün kadar bekleyeceğim.

  İlginize çok teşekkür ediyorum.

  • Taş verniğin özelliği çok sağlam olması. Üzerinde sandalye çekilmesinden de kabarmıyor. Lütfen doğru bir uygulama yapmaya dikkat edin.

 23. Maalesef… Fayans üzerindeki cilalı yüzey sprey boyanın tutunmasını engelliyor. Zira dört kat vernik attım hiç işe yaramadı. Direkt fayansa kadar boya ve kat kat olan vernik sert bir temasta hemen kopuyor. Ancak anlattığınız gibi her boya katmanı ile günlerce beklenirse sanırım daha doğru olur. Saygılar…

  • Togay Bey, sprey boya kullanmıyoruz ki… Siz hangi malzemeleri kullanıyorsunuz bilemedim. Aslında yukarıda adım adım anlattım. Bu malzemelerle aynı uygulamayı yaparsanız hiçbir sorun çıkmaz. Biz defalarca aynı uygulamayı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Fayans boyama öyle zor bir şey değil.

 24. Merhaba Tuba hanım 🙂
  Dövme stüdyomun seramik zeminini, dekor amaçlı siyah-kırmızı kare kare boyamak istiyorum. Fakat sürekli müşteri alıyorum, bu dekor için de randevuları iptal etmek ve ya işlerimi aksatmak istemiyorum.
  Anlattığınız yöntemlerle uygulasam, örneğin gece 11 gibi işlem bitti varsayalım, sabah zemine basabilir miyim ? (Ayakkabı mecburi 🙂 )
  Ve taş vernik işlemi de bittiğinde, bekleme süresi de dahil sonlandığında ne kadar sağlam olur? Sandalye, masa vb. çekildiğinde eskime, renk atma vb. olur mu ? 🙂
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Bir de e-posta adresimden ulaşabilir misiniz ?

  • Boyama işlemi bittikten 2 saat sonra basabilirsiniz. Hiç problem değil. Önerdiğim vernikle uygulama yaparsanız çok dayanıklı olacaktır. Sandalye ve masa çekildiğinde de zarar görmüyor fakat 21 gün biraz özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü 21 günde boya ve vernik tamamen kemikleşiyor. Hatta çok daha sağlam olması için zemini boyadıktan 5 gün sonra vernik uygulayın. Kolay gelsin. 🙂

 25. Boya yapmak istemiyorum. taşlarının renginden memnunum ama yuzeylerin pütür pütür takılıyor. sadece taş vernik yapsam olur mu, 12 metrekare alana ne kadar vernik almalıyım? teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir