Anasayfa / Kendin Yap / Koyu Renk Mobilya Beyaza Nasıl Boyanır? | Vernikli Yüzeylerde Zımpara Yapmadan
Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır?
Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır?

Koyu Renk Mobilya Beyaza Nasıl Boyanır? | Vernikli Yüzeylerde Zımpara Yapmadan

Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır? Mobilyayı beyaza boyama zor bir işlem midir? Beyaz ahşap mobilya boyası mı kullanmak gerekir?

Zımpara yapmadan mobilya boyama ve evde mobilya nasıl boyanır diyenler, en pratik teknikler için hazır mısınız?

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama için malzemeler – Evde mobilya boyama

Su bazlı akrilik boya

Sünger rulo fırça

Vernik

Ahşap mobilyayı beyaza boyama yöntemine geçelim. Ahşap mobilya beyaza nasıl boyanır?

Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır?

Beyaz akrilik boyanızı iyice çalkalayın ve geniş bir tabağa az miktarda dökün. Sünger rulo fırçanızı boyada gezdirerek rulo fırçanın her yerinin boya almasını sağlayın. Ruloya çok fazla boya almayın. Rulo fırçayı BURADAN alabilirsiniz.

İnce bir tabaka halinde ilk katı boyayın ve 24 saat kuruması için bekletin. 24 saatten önce kurumuş gibi görünse de daha iyi sonuç alabilmek için bu süreyi doldurun. Akrilik beyaz boyayı da BURADAN alabilirsiniz.

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama tekniği uygularken hava kabarcıkları oluştuktan sonra bastırmadan boyamaya devam edin. Bastırdıkça hava kabarcıkları oluşacaktır.

24 saat sonra da ikinci katı boyayın ve yine 24 saat ara vererek kurumaya bırakın. Çoğunlukla 2 kat beyaz boya zemindeki rengi kapatacaktır.

Rulo fırçayı kullanmadığınız kısımlarda daha ince uçlu fırçalar kullanabilirsiniz. İnce uçlu fırçanızı iz bırakmaması için özenle seçin. BURADAKİ fırçayı satın alabilirsiniz.

Şimdi sıra vernikte. Verniği bir kaba dökerek rulo fırçayı vernikte gezdirerek rulonun her yerinin verniği almasını sağlayın. İnce bir tabaka halinde beyaz mobilyalarınıza vernik uygulaması yapın. İsterseniz 2 kat da yapabilirsiniz. Vernik yaparsanız, mobilyalarınız çizilmeyecek ve darbelere karşı daha dayanıklı olacaktır.

Vernik seçimi de keyfinize kalmış. Daha çok yarı mat vernik öneriyoruz. Siz mat ya da parlak vernik de kullanabilirsiniz. Yarı mat verniği BURADAN alabilirsiniz. Eski mobilya hangi boya ile boyanır dedikten sonra beyaza boyanan mobilyalar görelim mi?

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama örnekleri

Kahverengi mobilyayı beyaza boyama yapıp bir de stencil çalışması yapabilirsiniz. Evde mobilyayı beyaza boyama hiç gözünüzü korkutmasın.

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama

Şifonyerinizi beyaza boyayabilirsiniz. Buradaki gibi transfer tekniği de uygulayıp harika bir değişime imza atabilirsiniz. Transfer Tekniği yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Ahşap masayı beyaza boyama

Kahverengi masa beyaza boyanır mı? Beyaz, gri ya da hangi rengi isterseniz boyayabilirsiniz. Bir de budak tekniği yapmaya ne dersiniz? Budak Tekniği yazımızdan esinlenerek bu harika ağaç dokusu görüntüsünü evinizde kendi ellerinizle oluşturabilirsiniz. Ahşap masayı beyaza boyama sonrası diğer mobilyalardan da örnekler görelim.

Beyaza boyanmış eski mobilyalar

Eski mobilyaları beyaza boyama çok zevkli oluyor. Mekanı çok ferahlatıyor. Eğer evinizde mobilya renk değişim yapmak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeyin. Mutfak dolaplarınızı beyaza boyamak isterseniz, fırça izi kalmadan boyama yapabilmenin yöntemini Mutfak Dolabı Boyama yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kahverengi mobilyayı beyaza boyama

Eskitme seviyor musunuz? Yukarıdaki şifonyer hem beyaza boyanmış hem de eskitme yapılmış. Eskitme Tekniği yazımızdan eskitmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Beyaz sarı duvar stencil

Duvarlarda beyaz rengini sevenler, isterseniz duvarlarınız için de harika bir çalışma yapabilirsiniz. Duvar Stencil yazımızdan duvarlara istediğiniz görüntüyü verebilirsiniz. Beyaza boyanmış eski mobilyalar ve bir de duvar stencil çalışmasıyla evinizi yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Zımpara yapmadan mobilya boyama

Ahşap beyaz boyama çalışmalarını böyle eski küçük masalarda da yapabilirsiniz. Bir de stencil çalışılırsa ne kadar spor ve sevimli bir hale geleceğini göreceksiniz. Koyu renk mobilyalarımı beyaza boyadım diyen herkesin yüzünde bir güşümseme oluşuyor. Siz de deneyin, pişman olmayacaksınız.

Sehpaları boyamak için Ahşap Sehpa Boyama yazımızdan püf noktalarını ve kullanmanız gereken malzemeleri öğrenebilirsiniz.

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama teknikleri

Mobilya değiştirme sadece bir sürü paralar ödenerek yapılmaz. Çok az maliyetle kendi el emeğinizle harika değişimler yapabilirsiniz. Üstelik aynı mobilyayı başka yerde görme şansınız da yok. Vernikli mobilya boyama, yenileme, rengini değiştirme için de aynı usulü kullanabilirsiniz. Siyah renkten beyaza mobilya boyama yaparken hiç korkmayın. Sadece zemin rengi kapanana kadar kat sayısını arttırmaya devam edin.

Deri objelerinizi boyamak isterseniz Deri Koltuk Boyama yazımızdan tekniğini öğrenebilirsiniz.

Koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır, evde resimli anlatım örnekleri ile çok daha ikna edici oluyor. Çünkü daha önce mobilyalarını boyayanları görmek insanı harekete geçiriyor. 😊

Koyu renk mobilyaları beyaza boyama resimli uygulama teknikleri yapmak için önce küçük bir sehpadan başlayabilirsiniz. Kimler mobilya boyamaya başlasa kendini durduramadığını belirtiyor. Çünkü hem boyaması çok zevkli hem de sonuçları şaşırtıcı derecede güzel oluyor.

Kahverengi dolabı ve kapıyı beyaza boyama fikri kulağa çok hoş geliyor. Ahşap mobilya boyası beyaz kullanabilirsiniz ya da akrilik su bazlı boyaları da deneyebilirsiniz. Sonuç çok güzel oluyor.

Eski mobilyanın rengi nasıl değiştirilir? Koyu renk mobilya beyaza boyanır mı? koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır örneği ve görsellerinden sonra birkaç püf noktasına değinelim.

Koyu renk mobilyalarınızı beyaza çevirirken nelere dikkat etmeliyiz?

Koyu renk bir mobilyayı beyaza boyarken  ilk katta boyanızı çok az sulandırın. Böylece astar görevi görecek ve sonraki katları boyadığınızda daha iyi kapanacaktır.

Eski eşyaları boyama fikri hem güzel hem de kolay. Boyanızı rulo ya da fırçaya çok fazla almayın. O zaman dalgalı olacak ve iyi sonuç elde edemeyeceksiniz. Her zaman boyayı ruloya iyice yedirdikten sonra fazlalığını boya tabağının kenarına aldırın.

Eski mobilya hangi boya ile boyanır diyenler, birçok boya kullanabilirsiniz ama su bazlı akrilik boyaları mutlaka deneyin. Eğer hava kabarcığı oluşuyorsa, rulo fırçayı bastırmadan yüzeyde gezdirmeye devam edin. O zaman hava kabarcıkları yok olacaktır.

Geri dönüşüm projeleri mobilya boyama sırasında, ilk katı boyarken çok iyi bir sonuç alamayabailirsiniz. Bu çok normal çünkü diğer katlar boyandıkça sonucu inanamayacağınız kadar güzel oluyor.

Katlar arası 24 saat bekleyin, çok boya almayın, çok boya sürmeyin ve çok bastırmayın. İşte işin sırrı burada. 😊

Mobilya boyama nasıl yapılır, koyu renk mobilya beyaza nasıl boyanır adım adım yer verdik. Sorusu olanlar aşağıdan yazabilir. Malzemeleri nereden alabilirim diyenler için de yazı içerisinde “buradan” alabilirsiniz diyerek yönlendirme yaptık, ürünleri aldığımız yeri size belirttik.

Hepinize beyaz mobilyalar içinde huzur dolu günler 😊

Beni de oku :)

Fayansa stencil nasıl yapılır ve uygulanır?

Fayansa Stencil Nasıl Yapılır? | En İyi Modelleri ve Tekniği Uygulama Sırrı

Fayansa stencil nasıl yapılır? Fayans stencil modelleri nelerdir, uygulaması zor mudur? Evdeki fayanslardan sıkılanlar el ...

4 Yorumlar

  1. merhabalar, H001 Beyaz Multisurface 500ML boya ile hep ahşap sehpamı hemde deri sandalyelerimi boyayabilir miyim?
    teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir