Anasayfa / Kendin Yap / Granit, Mermer ve Ahşap Mutfak Tezgah Boyama Örnekleri | Cadence Boyalarla Yenileniyoruz
Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama
Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama

Granit, Mermer ve Ahşap Mutfak Tezgah Boyama Örnekleri | Cadence Boyalarla Yenileniyoruz

Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama nasıl yapılır? Her şeyden önce mutfak tezgahı boyanır mı? Evinizdeki tezgahın renginden sıkılmış olabilirsiniz. Renk değişikliği yapabilirsiniz. Tezgah boyandığında dayanıklı olur mu, çizilir mi, boyası çıkar mı? Doğru bir uygulama yaparsanız hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Hemen başlayalım mı?

Granit, mermer ve ahşap tezgah boyama için malzemeler

√ Boya

√ Vernik

√ Rulo fırça

√ Zemin fırçası

Mutfak tezgahı nasıl boyanır görelim.

Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama nasıl yapılır?

Önce tezgahınızı iyice temizleyin, yağ ve kir izleri kalmasın. Çünkü zemin temiz olduğu zaman sonuç çok daha iyi olmaktadır. Boyanızı iyice çalkalayın ve boş bir tabağa sıkın. Rulo fırçayı boyada gezdirerek ruloya boya yükleyin.

Tezgah boyama çalışmaları

İlk katı boyayın. Boyanın tam olarak kuruması için 3 gün bekleyin. Üç gün sonra ikinci katı da boyayın. Çoğunlukla yeterli gelecektir. Eğer zemin yeterince kapanmamışsa diğer katı da boyayabilirsiniz. Katlar arasında hep 3 gün olsun.

Mutfak tezgahı boyası olarak ne kullanabilirsiniz? Mutfak dekorasyonunuza uygun boyayı BURADAN alabilirsiniz. Daha iyi sonuç alabilmek için rulo fırça kullanmanızı öneriyoruz. Rulo fırçanızı da BURADAN temin edebilirsiniz.

Rulo fırçanın ulaşamadığı kenar kısımları daha ince bir fırçayla boyayabilirsiniz. Boyarken iz kalmaması için fırçanın kalitesi de çok önemli. Zemin fırçasını BURADAN alabilirsiniz.

Sıra geldi verniğe. Eski mutfak tezgahı yenileme çalışması yaparken doğru verniği seçmeniz gerekiyor. Tezgahı boyarken aklınıza ozon suyu ve deterjanlar boyayı çıkarır mı gibi sorular gelecektir. Kalın ve güçlü bir vernik kullanırsanız, tezgahınız çok dayanıklı olacaktır.

Verniği de çalkalayın. Bir kapa dökün ve rulo fırçaya yükleyin. Yine 3’er gün aralarla 2 kat vernik uygulayın. Verniği BURADAN alabilirsiniz. Mutfak tezgahı boyama ve yenileme işlemimiz bu kadar kolay.

Mermer, granit, laminant, ahşap, mermerit tezgah boyama teknikleri ve çalışmaları

Bütün tezgah boyama tekniği aynıdır. Malzemeniz ne olursa olsun, tezgah boyamak için yukarıda yöntemi uygulayabilirsiniz. Mutfak tezgahını boyayanlar bu yöntemden memnun kalmaktadır. Tezgah boyama yapmak sandığınızdan çok daha kolay. 😊

Tezgah boyama örneği ve resmi

Tezgah boyama örnekleri

Mutfak fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Mutfak Fayans Boyama yazımızı okuyun.

Granit tezgah boyama

Ahşap mutfak tezgahı boyama yapabilirsiniz. Ahşap tezgahlar çabuk çizilebiliyor. Mermer, granit mutfak tezgahı boyanır mı diye aklınıza geliyordur. Hepsini gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz.

Mutfak tezgahı boyama

Eski granit mutfak tezgahı boyama yenileme uygulaması yapabilirsiniz. Sevdiğiniz ve dolaplarınıza uygun bir renge boyayabilirsiniz. Buzdolaplarının rengi değiştirilemez mi? Buzdolabı Boyama Tekniği yazımızdan buzdolaplarının nasıl rengarenk boyandığını öğrenebilirsiniz.

Tezgah boyama örneği

Mermer boyama yaparak mermer tezgahlarınızda bir değişiklik oluşturabilirsiniz. Mermer tezgahlar sararmışsa böylece güzel bir çözüm olacaktır. Mutfak dolapları da boyandığında çok güzel sonçlar alınıyor. Mutfak Dolapları Boyama yazımızdan tekniğini öğrenebilir siz de sevdiğiniz renkte dolaplara kavuşabilirsiniz.

Eski mutfak tezgahı yenileme

Cadence tezgah boyama

Tezgah boyama için cadence boyalarını tercih ettik. Boyarken kokusu sizi rahatsız etmiyor ve sonuç gayet kalıcı oluyor.

Mutfak tezgahı boyanır mı?

Tezgah boyama etkinlikleri yapmak isteyenler, siz de kolaylıkla mutfak tezgahlarını boyayabilir ve yepyeni bir tezgaha kavuşabilirsiniz. Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama yöntemlerini anlattık. Malzemeleri nereden alabileceğinizi belirttik. Yardıma ihtiyacınız varsa, yorum kutusundan bize ulaşabilirsiniz. 😊

Beni de oku :)

Derz dolgu nasıl yapılır? - Fayans arası derz yenileme

Derz Dolgu Nasıl Yapılır? | 10 Dakikada Derz Boyama – Tek Malzeme

Derz dolgu nasıl yapılır? Evde derz yenileme yapılır mı? Derz üstüne derz nasıl yapılır? Derz ...

18 Yorumlar

 1. Tuba hanım merhaba ;
  mermer boyama tekniği sizin gibi uygulandığında çizilme boya kalkması oluyor mu merak ettiğim konu bu

  • Merhaba, yukarıda anlattığımız gibi belli noktalara dikkat ederseniz hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Özellikle katlar arasında 24’er saat beklemeye ve kullanacağınız verniğin türüne özen gösterirseniz çok güzel sonuç alırsınız. Ayrıca çok da dayanıklı oluyor. Kolay gelsin.

 2. Merhaba, granit tezgahım fayans rengine hiç uymadı. sizce hangi boya ve cilayı kullanmalıyım, çok teşekkürler

  • Merhaba Tuba Hanımcığım, boya ve vernik konusunda yukarıdaki yazımda yönlendirme yapmaya çalıştım. Facebook sayfamızdan fayanslarınızın ve tezgahın fotoğrafını gönderirseniz en uygun rengi birlikte belirleyebiliriz. Sevgiler. 🙂

 3. yeni evleniyorum. granitin rengini begenmedim düğünüme de az kaldı boyamayı düşünüyorum. simli beyaz yapmak istiyorum boyanın içine simi karıştırsam olurmu ve önerdiğiniz sitedeki H002 beyaz nasıl olur ve 4 metre granite yetermi

  • Merhaba Ozan Bey, tebrik ediyorum. Mutlu olun. 🙂
   Sizin en iyi sonucu alabilmeniz için danıştım. Evet seçtiğiniz renge simi ekleyerek boyayabilirsiniz. 500 ml boya yeterli gelecektir. Yalnız simleri azar azar ekleyin ve iyice karıştırın. İki kat uygulayın. Katlar arası bekleme ve vernik uygulama biçimlerine dikkat ederseniz, çok iyi sonuç alabilirsiniz. Kolay gelsin.

 4. Merhaba Tuba hanım
  Bende evdeki mutfak tezgahını anlattığınız şekilde boyamak istiyorum. Fakat evdeki tezgahım granit yada mermer değil. Mermerit diye granite benzer bir malzeme ve evyeside aynı malzeme. boyadığımda herhangi bir sorun yaşarmıyım ve bu boya ısıya karşı dayanıklımıdır.

  • Merhaba Mustafa Bey,
   Yukarıda önerdiğim boya bütün malzemeleri boyayabiliyor. Dolayısıyla mermeritte de çok güzel sonuç veriyor. Kurallara uyarak boyarsanız, hiç bir sorun yaşamazsınız. Özellikle ısıya dayanıklı olması için kalın bir vernik önerisinde bulundum. Yazımda göreceksiniz. Bu vernik sayesinde ısıya da dayanıklı olacaktır. Kolay gelsin. 🙂

 5. ALİ EREN GÜLER

  İyi günler bizde evimizde mermerit boyamak istiyoruz mermerit için uygun mudur, uygunsa kaç kat atmamız lazım söyler misiniz ?

  • Merhaba Ali Bey,
   Mermerit de boyayabilirsiniz. Biz yazının içinde bahsettiğim boyaları kullanarak denedik ve çok güzel sonuç aldık. Lütfen uygulama biçimine ve katlar arası bekleme süresine dikkat edin. Mermeritin rengine göre kat sayısı da değişecektir. Örneğin mermeritin rengi açık renkse 2 katta kapanacaktır ama koyu bir rengi daha açık renge boyayacaksanız 3 veya 4 katta kapanacaktır. Kolay gelsin.

 6. Merhaba siyah granit evye hypo ve tuz ruhu kullanimindan dolayi agarmis durumda. Boyama ile orjinale yakin bir göruntu olusabilir mi? Siyah mat hangi boyayi oneriyorsunuz? Tesekkurler

  • Tek renk siyahsa, mümkün olan en yakın rengi elde edebilirsiniz. Yukarıdaki yazımda zaten boyamalarda kullandığımız boyaları belirttim. Aynı boyaların siyah ya da en yakın rengini evye içinde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

 7. mutfak dolabını boyadıgımızda her hangi bir temizlik maddesiyle temizledigimizde boyaya bir zarar verirmi acaba

  • Merhaba, günaydınlar 🙂
   Boyaların dayanıklılığı çok güzel. Doğru uygulama yapıp katlar arası bekleme süresine dikkat ettiğiniz zaman deterjanlarla rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Hiçbir sorun olmuyor. Kolay gelsin.

 8. Merhaba merak ettiğim bu boyaların ve verniklerin sağlık açısından zararı var mıdır? Neticede mutfak tezgahına yiyeceklerimiz doğrudan temas ediyor.

  • Merhaba Defne Hanım,
   Kullandığımız ve önerdiğimiz Cadence marka ürünler CE ve EN 71 normlarına (yani ağır metal testinden geçtiği, organik bileşenler testi yapıldığı, sağlıklı ve güvenilir olduğuna dair) uygun olarak üretilmektedir. Su bazlı ve kokusuzdur. İsterseniz siz de araştırabilirsiniz. Sevgiler. 🙂

 9. Merhaba ;
  Vernik yapıldıktan sonra kullanabilmek için kaç gün beklemek gerekir. Tezgah ve fayans için satılan yoğun su kullanımına uygun olan taş vernik kullandım.

  • Merhaba Saadet Hanım. Doğru bir seçim yapmışsınız. Taş vernik 24 saatte kuruyor ve kullanılabilir hale geliyor. 21 günde de tamamen kemikleşiyor. 3 hafta boyunca daha dikkatli kullanın. Sevgiler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir