Anasayfa / Kendin Yap / Granit, Mermer ve Ahşap Mutfak Tezgah Boyama Örnekleri | Cadence Boyalarla Yenileniyoruz
Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama
Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama

Granit, Mermer ve Ahşap Mutfak Tezgah Boyama Örnekleri | Cadence Boyalarla Yenileniyoruz

Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama nasıl yapılır? Her şeyden önce mutfak tezgahı boyanır mı? Evinizdeki tezgahın renginden sıkılmış olabilirsiniz. Renk değişikliği yapabilirsiniz. Tezgah boyandığında dayanıklı olur mu, çizilir mi, boyası çıkar mı? Doğru bir uygulama yaparsanız hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Hemen başlayalım mı?

Granit, mermer ve ahşap tezgah boyama için malzemeler

√ Boya

√ Vernik

√ Rulo fırça

√ Zemin fırçası

Mutfak tezgahı nasıl boyanır görelim.

Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama nasıl yapılır?

Önce tezgahınızı iyice temizleyin, yağ ve kir izleri kalmasın. Çünkü zemin temiz olduğu zaman sonuç çok daha iyi olmaktadır. Boyanızı iyice çalkalayın ve boş bir tabağa sıkın. Rulo fırçayı boyada gezdirerek ruloya boya yükleyin.

Tezgah boyama çalışmaları

İlk katı boyayın. Boyanın tam olarak kuruması için 3 gün bekleyin. Üç gün sonra ikinci katı da boyayın. Çoğunlukla yeterli gelecektir. Eğer zemin yeterince kapanmamışsa diğer katı da boyayabilirsiniz. Katlar arasında hep 3 gün olsun.

Mutfak tezgahı boyası olarak ne kullanabilirsiniz? Mutfak dekorasyonunuza uygun boyayı BURADAN alabilirsiniz. Daha iyi sonuç alabilmek için rulo fırça kullanmanızı öneriyoruz. Rulo fırçanızı da BURADAN temin edebilirsiniz.

Rulo fırçanın ulaşamadığı kenar kısımları daha ince bir fırçayla boyayabilirsiniz. Boyarken iz kalmaması için fırçanın kalitesi de çok önemli. Zemin fırçasını BURADAN alabilirsiniz.

Sıra geldi verniğe. Eski mutfak tezgahı yenileme çalışması yaparken doğru verniği seçmeniz gerekiyor. Tezgahı boyarken aklınıza ozon suyu ve deterjanlar boyayı çıkarır mı gibi sorular gelecektir. Kalın ve güçlü bir vernik kullanırsanız, tezgahınız çok dayanıklı olacaktır.

Verniği de çalkalayın. Bir kapa dökün ve rulo fırçaya yükleyin. Yine 3’er gün aralarla 2 kat vernik uygulayın. Verniği BURADAN alabilirsiniz. Mutfak tezgahı boyama ve yenileme işlemimiz bu kadar kolay.

Mermer, granit, laminant, ahşap, mermerit tezgah boyama teknikleri ve çalışmaları

Bütün tezgah boyama tekniği aynıdır. Malzemeniz ne olursa olsun, tezgah boyamak için yukarıda yöntemi uygulayabilirsiniz. Mutfak tezgahını boyayanlar bu yöntemden memnun kalmaktadır. Tezgah boyama yapmak sandığınızdan çok daha kolay. 😊

Tezgah boyama örneği ve resmi

Tezgah boyama örnekleri

Mutfak fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Mutfak Fayans Boyama yazımızı okuyun.

Granit tezgah boyama

Ahşap mutfak tezgahı boyama yapabilirsiniz. Ahşap tezgahlar çabuk çizilebiliyor. Mermer, granit mutfak tezgahı boyanır mı diye aklınıza geliyordur. Hepsini gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz.

Mutfak tezgahı boyama

Eski granit mutfak tezgahı boyama yenileme uygulaması yapabilirsiniz. Sevdiğiniz ve dolaplarınıza uygun bir renge boyayabilirsiniz. Buzdolaplarının rengi değiştirilemez mi? Buzdolabı Boyama Tekniği yazımızdan buzdolaplarının nasıl rengarenk boyandığını öğrenebilirsiniz.

Tezgah boyama örneği

Mermer boyama yaparak mermer tezgahlarınızda bir değişiklik oluşturabilirsiniz. Mermer tezgahlar sararmışsa böylece güzel bir çözüm olacaktır. Mutfak dolapları da boyandığında çok güzel sonçlar alınıyor. Mutfak Dolapları Boyama yazımızdan tekniğini öğrenebilir siz de sevdiğiniz renkte dolaplara kavuşabilirsiniz.

Eski mutfak tezgahı yenileme

Cadence tezgah boyama

Tezgah boyama için cadence boyalarını tercih ettik. Boyarken kokusu sizi rahatsız etmiyor ve sonuç gayet kalıcı oluyor.

Mutfak tezgahı boyanır mı?

Tezgah boyama etkinlikleri yapmak isteyenler, siz de kolaylıkla mutfak tezgahlarını boyayabilir ve yepyeni bir tezgaha kavuşabilirsiniz. Granit, mermer ve ahşap mutfak tezgah boyama yöntemlerini anlattık. Malzemeleri nereden alabileceğinizi belirttik. Yardıma ihtiyacınız varsa, yorum kutusundan bize ulaşabilirsiniz. 😊

Yazar Tuba

Bu yola mandala sanatına dair paylaşımlarla başladım. En güzel hobilerle devam ediyorum. Sizler de burada görmek istediğiniz her şeyi bana yazın. Yorumlarınızla varlığınızı bana hissettirin. Hepinize sevgiler :)

Beni de oku :)

Buzdolabı boyama nasıl yapılır?

Buzdolabı Boyama Nasıl Yapılır? | Kara Tahta Boyası ve Muhteşem Renkler

Buzdolabı boyama nasıl yapılır? Evinizdeki buzdolabının renginden sıkılmış olabilirsiniz. Mutfak dolaplarına uymadığını düşünebilirsiniz. Bir an ...

6 Yorumlar

 1. Tuba hanım merhaba ;
  mermer boyama tekniği sizin gibi uygulandığında çizilme boya kalkması oluyor mu merak ettiğim konu bu

  • Merhaba, yukarıda anlattığımız gibi belli noktalara dikkat ederseniz hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Özellikle katlar arasında 24’er saat beklemeye ve kullanacağınız verniğin türüne özen gösterirseniz çok güzel sonuç alırsınız. Ayrıca çok da dayanıklı oluyor. Kolay gelsin.

 2. Merhaba, granit tezgahım fayans rengine hiç uymadı. sizce hangi boya ve cilayı kullanmalıyım, çok teşekkürler

  • Merhaba Tuba Hanımcığım, boya ve vernik konusunda yukarıdaki yazımda yönlendirme yapmaya çalıştım. Facebook sayfamızdan fayanslarınızın ve tezgahın fotoğrafını gönderirseniz en uygun rengi birlikte belirleyebiliriz. Sevgiler. 🙂

 3. yeni evleniyorum. granitin rengini begenmedim düğünüme de az kaldı boyamayı düşünüyorum. simli beyaz yapmak istiyorum boyanın içine simi karıştırsam olurmu ve önerdiğiniz sitedeki H002 beyaz nasıl olur ve 4 metre granite yetermi

  • Merhaba Ozan Bey, tebrik ediyorum. Mutlu olun. 🙂
   Sizin en iyi sonucu alabilmeniz için danıştım. Evet seçtiğiniz renge simi ekleyerek boyayabilirsiniz. 500 ml boya yeterli gelecektir. Yalnız simleri azar azar ekleyin ve iyice karıştırın. İki kat uygulayın. Katlar arası bekleme ve vernik uygulama biçimlerine dikkat ederseniz, çok iyi sonuç alabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir