Anasayfa / Kendin Yap / En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri | Kokusuz Ev Boyası İsimleri
En çok kullanılan iç cephe boya renkleri
En çok kullanılan iç cephe boya renkleri

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri | Kokusuz Ev Boyası İsimleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri hangileridir? Ev boyası renkleri seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Özellikle kokusuz bir boya mı arıyorsunuz? Boya renkleri olarak kullanabileceğiniz seçenekleri sunalım hem de duvarlarınızı en güzel şekilde boyamaya çalışalım.

Hepimiz en çok tutulan, satan, güzel ve moda renkleri kullanmak istiyoruz. En trend iç cephe boya renkleri kullanmak güzel ama aynı zamanda sağlıklı olması da bizim için çok önemli. Eğer siz de duvarlarınızı boyadıktan sonra koku yapmasın ve sağlığımıza zararlı olmasın diyorsanız, haydi gelin birlikte devam edelim.

Diyoruz ki evi kendin boya. 😊 Bakalım hangi boyaları ve nasıl kullanacağız?

Ev boyamak için gerekli malzemeler

En çok tutulan ve kullanılan iç cephe boya rengi önemli ama kullanılan malzemeler de bi o kadar önem arz ediyor.

Boya

Rulo fırça

Koruyucu örtü

Boya kabı

Maskeleme bandı

Zemin fırçası

Çok kullanılan iç cephe boya renkleri hangileridir?

Ev için boya renkleri seçmek hiç de zor değil. İç mekanlarda, özellikle evlerde açık renkleri tercih etmek her zaman avantajlı olacaktır. Dekorasyonunuz için sadece tek renk kullanmak zorunda değilsiniz, birden fazla renkle kombin de yapabilirsiniz.

Duvarların rengini seçerken zevkinizin yanında dekorasyonda kullandığınız diğer renkleri de göz önünde bulundurmalısınız.

En çok popüler, satan, beğenilen ve tutulan iç cephe boya renkleri önerilerinden önce siz hangi tonları beğeniyorsunuz?

En çok tercih edilen iç cephe boya renkleri seçimi

Duvar boyası rengi bulma amacıyla BURADAKİ renklere göz atabilirsiniz. Önce bir fikir sahibi olun ki daha sonra net olarak seçimlerinizi yapabilin. İç cephe boyaları renk kataloğu arayışındaysanız, güzel fikirler edinebilirsiniz. En çok kullanılan iç cephe boya renkleri sizin zevkinize göre şekillenecektir.

Boya badana, iç cephe boyası nasıl yapılır?

Önce yerlerin kirlenmemesi için koruma altına alalım. Yerleri ve eşyaların üzerini koruyucu örtü ile kaplayın.

Koruyucu örtüyü BURADAN alabilirsiniz.

Boya gelmesini istemediğiniz yerleri ise maskeleme bandı ile kaplayın. Maskeleme bandını da BURADAN alabilirsiniz.

Seçtiğiniz renkteki boyayı iyice çalkalayarak boyama kapına bir miktar dökün. Biraz da sulandırın. ( Yaklaşık onda bir oranında). Boş bir plastik tabak kullanabilirsiniz ama tabağın mümkün olduğunca geniş ve düz olmasına özen gösterin. Biz boyaları boyama kabına boşaltarak kullanıyoruz. Böylece çok daha güzel sonuçlar elde edebiliyoruz.

Rulo fırçayı boyama kabında gezdirerek ruloya boya yükleyin. Daha sonra boyama kabının tırtıklı tarafında ruloyu iyice gezdirin. Rulo boyayı tamamen emdikten ve fazla kısmı da boya tabağında kaldıktan sonra boyamaya başlayın.

İstediğimiz gibi tek kat halinde boyamızı tamamlıyoruz. İlk kat tamamlandıktan sonra eğer ihtiyaç varsa, ikinci katı da boyayabilirsiniz. 24 saat sonra ikinci katı boyayın.

Boya kabını BURADAN rulo fırçayı da BURADAN alabilirsiniz.

Kenar kısımları, köşeleri ve süpürgeliklerin olduğu bölümleri boyayabilmek için daha ince uçlu bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır.

Zemin fırçasını BURADAN alabilirsiniz.

Kullandığımız boyaların en güzel tarafı astar istememesidir. Aynı zamanda sulandırmamıza da gerek kalmadan boyama yapabiliyoruz ama duvar boyarken uygulamanın kolaylığı açısından biraz sulandırmanızı öneriyoruz. Boyanın kıvamı o kadar güzel ki hiçbir yer kirlenmeden boya badananız bitiriyor.

Duvar boyası rengi nasıl değiştirilir, duvar boyası nasıl yapılır dedikten sonra boya seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalara bakalım.

İç cephe boya seçimi püf noktaları

Evde boya yapma hepinize çok zor gelir. Kokusu günlerce çıkmaz. Kullandığımız boyalar hiç kokmuyor. Kapı ve camı kapatarak bile boyasanız en ufak kokusu gelmiyor. O yüzden de duvarları boyadığınız gün evden ayrılmak zorunda değilsiniz.

Su bazlıdır. Biliyorsunuz, bu da çok önemli bir özellik.

Sağlıklı ve güvenilir olduğuna dair belgeleri vardır. Ağır metal testinden geçmiştir.

Bazı markalarda olduğu gibi boyadan bir süre sonra duvarda minik çatlaklar ve kabarcıklar oluşmuyor.

Diyelim ki boyanız biraz artı, hemen atmanız mı gerekiyor? Tabii ki hayır. Aynı boyayı ahşap, cam deri ve daha birçok yüzeyi boyamak için kullanabilirsiniz.

Ev boya renkleri isimleri iç cephe kataloğu renkleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri hangileridir? Ev boyası renkleri, isimleri ve numaraları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  Görseldeki örnekler renklerin tonları hakkında size fikir verecektir. 

En çok beğenilen iç cephe boya renkleri

Ev boyası için açık renkler daha çok tercih ediliyor çünkü kapalı mekanlar aydınlık ve geniş görünüyor.

Duvar boyası açık renkleri koyu bir renkle birlikte kullanarak güzel bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış.

Duvar boyası açık renkleri

Beyaz ve krem tonlarını mı seviyorsunuz? Görsellerde göreceğiniz gibi beyazında birçok tonunu ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Duvar boyası renkleri beyaz olduğu zaman başka renklerle kombinlemenizde daha rahat olacaktır.

Ev boya renkleri

Bazen ev boyası renkleri ve isimleri kulağa ve hatta göze hiç hitap etmezken dekorasyonunuza çok iyi uyum sağlayacağı için harika görünebilir. Bu güzel renklerle Stencille Duvar Boyası yazımızdan esinlenerek harika desenler de yapabilirsiniz.

Duvar boyası renk önerileri

Ev boyası için renkler seçerken odaların amacını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Örneğin çocuk odasını daha canlı renklerden seçebileceğiniz gibi küçük odaları daha soft renklerden seçmelisiniz.

En moda iç cephe boya renkleri

Duvar boyası iki renk olarak yapılan çalışmalar son günlerde çok revaçta. Maskeleme bandı yapıştırarak boşlukta kalan yerleri istediğiniz renge boyayabilirsiniz.  Bantları kaldırdığınız yerlerde de zemin rengi ortaya çıkacaktır Böylece iki hatta isterseniz, ikiden fazla rengin kullanıldığı çizgili duvarlara sahip olacaksınız. Bu çalışmalar en çok da koridorlara yakışıyor.

Duvar boyası pastel renkler

Ev boya renkleri kataloğu dekorasyon için sizlere fikir verecektir. Duvar boyası renkleri gri tonları sizin için güzel birer seçenek olacaktır.

Ev boya renkleri ve isimleri kataloğu

En çok kullanılan duvar boyası renkleri favori olarak gösterilse de renk paletine mutlaka göz atın. Duvar boyası hangi renk moda araştırırsanız, her yıl farklı renklerle karşılaşırsınız.

Ev boyası renkleri

Duvar boyası pastel renkler ile uygulama yaparken uyumlu renkleri seçmeye aralarında renk uyumları yakalamaya özen gösterin.  

Cadence duvar boya renkleri

Duvar boyası renkler ve isimleri hatta fikirleri değişebilir; bu yüzden sadece modanın peşinden gitmeyin. En çok kullanılan iç cephe boya renkleri arasında mor ve tonları da vardır.

Gri renk iç cephe boyası

Duvar boyası renkleri kataloğu moda tonları trendleri hakkında da ipucu verecektir. Yine de duvar boyası rengi seçimi yaparken mekânın ışık alma durumuna, boyutuna, amacına ve diğer dekorasyon renklerine uygun olmasına özen gösterin. Renk seçimi yapmadan önce düşünmek için kendinize zaman tanıyın.

En çok tutulan iç cephe boya renkleri

Son yıllarda duvar boyası renkleri uygulamalarında koyu renkleri de çokça görüyoruz. Sizlerde duvar boyası renkleri ve çıta uygulaması çalışmalarını birlikte yürütebilirsiniz. Duvara Çıta uygulaması yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

En trend popüler iç cephe boya renkleri

Duvar boyası renkleri skalası, salon boyamaları için toprak renkleri sunarak fikir edinmeniz da yardımcı olacaktır.

Duvar boyası canlı renkler

Sizler de ev boyası renk değiştirme ve değişimi yapmak istiyorsanız, renk çeşitleri size fikir verecektir. Ev boyası canlı renkleri ve isimleri renk kartelası ve kataloğu, renkleri size birebir veriyor.

Ev boya renkleri nasıl olmalı, duvar boyası rengi nasıl seçilir?

Ev boyası hangi renk olmalı, eve hangi renk boya gider, en çok kullanılan-tutan duvar boya badana renkleri hangileridir? Evinizi güzelleştirecek badana renkleri seçerken önce evin bölümünü seçin.

Salon renkleri ne olmalı?

Salonlar için en çok kullanılan iç cephe boya renkleri nelerdir? Salonlarda biraz canlı renkleri kullanmakta yarar var. Çünkü misafirlerin ağırlandığı en hareketli bölümler salonlardır. Eğer çok açık renkleri kullanırsanız, misafirleriniz çok ağırlaşarak gitmek istemeyeceklerdir. 😊

Tv ünitesinin bulunduğu duvarı daha koyu renk yapıp, diğer kısımları açık renklerle boyayabilirsiniz. Oda boya renkleri ve ev içi boya renklerini seçerken biraz cesur olun.

Koltuklarınızın rengi koyuysa, duvarlarda çok koyu renklerden kaçınmalısınız. Ev içi boya renkleri seçerken dar ve genişliğine de bakın. Açık mavi ve yeşil tonları salonlarınızı daha geniş gösterecektir. Peki salonunuz çok mu büyük? O zaman da sıcak tonları seçin. Duvar boyası uygulaması yaparken sarı ve tonlarını kullanmayı deneyin.

Komşu renkleri kullanmak çok daha risksiz ve asil bir salona kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Duvar boyama fikirleri ve tekniklerine koridorlar ile devam edelim.

Koridor renk seçimi nasıl olmalı?

Aydınlık renkleri tercih edin. Koyu ve açık renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylece modern koridorlar yakalayabilirsiniz. Duvarın koyu tarafına tablolar ya da ayna yerleştirebilirsiniz.

Beyazın tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Halıların rengini biraz canlı tutarak sımsıcak ve aydınlık koridorlara sahip olabilirsiniz.

Gri ve tonları da çok güzel yakışacaktır. Dekoratif en çok kullanılan duvar boyası renkleri seçimi yaparken griyi es geçmeyin.

Ev boyası renk tonları arasında siyah beyaz hep baş tacıdır. Hele hele kapılarınız siyah ya da kahve tonlarındaysa beyaz koridorlara mutlaka şans verin. Çok şık duracaktır. Duvar boyası renkleri ve isimleri arasında beyaz ve tonları en çok arananlardandır. Ev boya rengi tavsiyesi istiyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Ev boyası renk seçimi ve seçenekleri kafanızı karıştırmasın. Sadece birkaç küçük noktaya dikkat etmeniz gerekir. Uzun karanlık bir koridora sahipseniz bir yarısını sarıya boyayın. 😊 Biraz cesaret ister ama sonuç mükemmel olacaktır.

Mavinin tonları koridorlar için çok önerilir. Eğer aksesuarlar ve tablolarla zenginleştirmek istiyorsanız, mavinin tonlarını deneyin. Duvar boya renkleri ve isimleri size karmaşık gibi görünse de isimlere değil, dekorasyondaki uyumuna özen gösterin.

Bebek odası boyası ne renk olmalı?

Bebek odasında en çok tutulan duvar boyaları hangileridir? Duvar boyası renk önerileri yaparken bebek odalarını unutmamak lazım. Bebek odalarında tabii ki soft renkler önerilir. Bunun yanında kreşlerde kullanılan canlı renkler de tercih edilmelidir. Sarı, sımsıcak turuncular ve yeşilin tonlarını tercih edebilirsiniz. Ev boya renkleri örnekleri, sizin düşünmediğiniz renkleri bile size sunacağı için çok farklı seçimler yapabilirsiniz.

En sağlıklı duvar boyası olarak cadenceyi seçebilir, bebek odaları için cadence ile duvar boyama yapabilirsiniz. En güzel duvar boyaları arayışında olan ve bebeğinin sağlığını düşünenler için güzel bir seçenek olacaktır.

Yatak odası duvar renkleri nasıl olmalı?

Ev boya renkleri resimli olduğu zaman, iç cephe boya örneklerinden esinlenerek seçim yapmak daha kolay oluyor. Yatak odalarında en çok kullanılan iç cephe boya renkleri nelerdir? Mavi yatak odası için en çok önerilen renklerdendir. Daha canlı ve hareketli yatak odaları için kırmızı rengini seçebilirsiniz. Nötr tonları tercih edebilirsiniz. Huzuru sevenler için açık yeşil ve beyazın tonları önerilir. Odanın ışığı yeterliyse koyu renklerden de hiç korkmayın.

Tabii ki seçimlerinizi yaparken mobilyalar, yatak örtüsü ve çarşafları da göz önünde bulundurun.

Mutfak duvar boyası renkleri nasıl olmalı?

Mutfaklarda son moda iç cephe boya renkleri hangileridir? En çok kullanılan iç cephe boya renkleri ve önerileri sizin için önemli mi? Favori, en çok tercih edilen iç cephe boyaları turuncu ve turkuaz renkleri, mutfaklar için güzel seçimlerdir. Grinin yeşile çalan tonlarını tercih edebilirsiniz.  Aksesuarların canlı olması koşuluyla nötr renkleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her zaman gözde olan duvar renkleri açık tonlardır. Hele bir de doğru kombinlenebilirse.

 En çok kullanılan iç cephe boya renkleri hakkında fikir vermeye çalıştık. Boyalarımızı aldığımız yere sizi yönlendirdik. Hepinizin kokusuz ve kolayca boya ve badana yapabilmesi dileğiyle. Eğer sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Sevgiler. 😊

Bu harika görsellerde emeği geçen BAKIRKÖY HOBİ’YE teşekkür ederiz.

Yazar Tuba

BANA SIK SIK SORUYORSUNUZ. GEREKLİ MALZEMELERİ ALABİLECEĞİNİZ YÖNLENDİRMELERİ (LİNKLERİ) YAZILARIMDA BELİRTTİM. İSTEYENLER ORADAN TEMİN EDEBİLİRLER. HEPİNİZE SEVGİLER... :)

Beni de oku :)

Anneler gününde annemize ne alabiliriz?

Anneler Gününde Annemize Ne Alabiliriz? | Kendin Yap – El Yapımı

Anneler gününde annemize ne alabiliriz? Anneler günü hediyesi seçerken bu sefer farklı bir şeyler yapmaya ...

6 Yorumlar

 1. Merhaba ben mutfağımın duvarını boyamak istiyorum ama 10 metrekare duvara ne kadar boya gider? bu boyalar her yüzeye uygun olduğu için mi vernik kullanmıyoruz? silinmesinde sorun olur mu? haliyle mutfak her daim hareketli bir alan. Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Ayşe Hanım,
   Duvarların şu anki rengi ve hangi renge boyayacağınız çok önemli. Örneğin koyu renk bir duvarı açık renge çevirecekseniz daha fazla boya gidecektir. Duvarlarınız koyuysa ve daha açık renge boyayacaksanız 2 litre boya yeterli gelecektir. Sevgilerimle 🙂

 2. Önerdiğiniz boyaları daha önce hiç duymadım Tuba Hanım. Gri tonlarını düşünüyorum. Bana renk önerisinde bulunur musunuz?

  • Merhaba Zehra Hanım, griler arasında vizon ve grafiti çok tercih ediliyor. Duvarlarda belli bölümlerde aksesuar kullanmayı çok seviyorsanız, koyu arduvaz gri de aksesuarları çok şık gösteriyor. Sevgiler. 🙂

 3. Merhaba. Koltuklarım açık renk masa ve konsolum ayrıca halılarım kahverengi. Salonum aydınlık ve geniş. Konsolumun arkasını ne renk yapabilirim. Teşekkürler

  • Merhaba Şule Hanımcığım. Tam olarak dekorasyonunuzu görmeden seçenek sunmak yeterli gelmeyebilir. Duvarların diğer taraflarının açık renk olduğunu düşünüyorum. Sadece konsolun arkasını boyayacaksanız salondaki diğer aksesuarlarda hangi renkleri kullandığınıza bakın. Dekoratif objelerde, yastıklarda hangi renkler göze çarpıyor? Örneğin kahve ağırlıkta olan salonunuza yeşil ya da mavinin harika tonları hayat verebilir.
   Yeşillerden Cadence H079 küf yeşili tercih edebilirsiniz. Bu sene kahve-mavi ikilisi çok kullanılıyor. Okyanus mavi(H092) rengine bakabilirsiniz. Koyu renk istiyorsanız antrasit rengini(H091) de değerlendirebilirsiniz. Aksesuarlarla bütünleştiğinde harika oluyor. Kolay gelsin. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.