Anasayfa / Taş Boyama / Çakıl Taşı Boyama Sanatı-Tuğba Özay’ın 14 Çalışması
Çakıl taşı boyama
Çakıl taşı boyama

Çakıl Taşı Boyama Sanatı-Tuğba Özay’ın 14 Çalışması

Çakıl taşı boyama sanatına gönül veren ünlülerden biri de Tuğba Özay.  Harika çalışmalar yapmış ve instagramında paylaşmış.  Çakıl taşı boyama modelleri için esin kaynağı olmuş.

Taş boyama sizi içine çektikten sonra vazgeçilmeziniz oluyor. Her çalışmanız bir öncekinden daha fazla yol aldığınızı gösteriyor. Özgürsünüz, birçok obje çalışabilirsiniz. Zevk sizin, renkler sizin. 🙂

Çakıl taşı boyama nasıl yapılır demeden önce taş üzerine baykuş yapımı, daha önce yer verdiğimiz konulardandı. Dilerseniz, okuyabilirsiniz:  Taş boyama baykuş

Şimdi, Tuğba Özay’ın harika çalışmalarına göz atalım mı?

Çakıl taşı boyama sanatı örnekleri

Tuğba Özay, her çiziminde kendini daha da geliştirdiğini ve bu hobisinden de büyük keyif aldığını belirtiyor. Biz de çalışmalarını çok beğendik. Çakıl taşı boyama örneklerine yer verdik.

Çakıl taşı boyama tekniği

Ben böyle çalışmalar yapamam diyenler, deneme yaptınız mı? Belki sonuç sizi şaşırtacak kadar iyi olacak. 🙂

Çakıl taşı boyama sanatı

Çakıl taşı boyama şekilleri ve örnekleri ne kadar canlı olmuş. Morlar, yeşiller ve pembeler…Taş boyamaları da kendisi gibi capcanlı olmuş. 🙂

Çakıl taşı boyama malzemeleri

Yaratıcı olmak başka bir şey. Sizler de böyle küçük taşlarla çalışabilirsiniz. Doğadan esintiler ve nazar boncuğu çalışmaları dikkati çekiyor.

Çakıl taşı boyama taşlarla dekorasyon, son zamanlarda çok kullanılıyor. Tablolar ve magnetler yapılıyor. Cam fanuslarda dekoratif olarak kullanılıyor.

Çakıl taşı boyama örnekleri

En sevdiğiniz hayvanları taş üzerine çizerek çalışabilirsiniz. Taş boyama kedi yazımızdan fikir alabilirsiniz.

çakıl taşı boyama modelleri

Sevdiklerinize mesaj vermeye ne dersiniz? En sevdiklerinize içinizden geldiği gibi.

çakıl taşı boyama taşlarla dekorasyon

Belki bir sitem, belki küçük bir ima. 🙂 Siz isterseniz, çakıl taşı boyama tablo çalışmaları da yapabilirsiniz.

Tuğba Özay taş boyama

Karikatür çalışmaları ve çizgi film kahramanları çizebilirsiniz.  Çakıl taşlarını deniz kıyısından toplayabilir ya da hobi marketlerden satın alabilirsiniz. Taşların yüzeyleri ne kadar düzgünse sonuç o kadar iyi olacaktır. Pürüzlü taşlar boyama yaparken biraz dalgalı durabiliyor.

Çakıl taşı boyama modelleri ve desenleri sonrasında bir de malzemelere göz atalım.

Çakıl taşı boyama malzemeleri nelerdir?

Çakıl taşı boyama nasıl yapılır ve hangi malzemeler kullanılır? Bazen birkaç renk boya bile yeterli gelebilir. Birkaç ren akrilik boya, farklı boyutlarda fırçalar, vernik ve tabii ki taşlara ihtiyacınız olacak.

taş boyama balon

Önce bir taslak çizmek için kurşun kaleme ihtiyacınız olabilir ya da olmayabilir.  Taslağa gerek bile yok. Belli ki, el becerinize çok güveniyorsunuz. 🙂

çakıl taşı akrilik boyalar

Çakıl taşı hangi boya ile boyanır? Akrilik boyalardan birkaç renge ihtiyacınız var. Örneğin çakıl taşı boya rengi, zeminde çok güzel duruyor. Boyama için akrilik boyaları kullanabilirsiniz. Akrilik boyaları BURADAN alabilirsiniz.

çakıl taşı dekorasyon

İnce uçlu bir fırça,  boyaları karıştırmak için palet… Palet olmak zorunda değil. Plastik bir tabak bile işinizi görür. Fırçalarınızı BURADAN alabilirsiniz.

Taş boyama Tuğba Özay

Vernik de olmazsa olmazlardan değil; ancak çok parlak ve şık duruyor.  Özellikle parlak vernik kullanırsanız göz alıcı oluyor. Ayrıca boyanın kalıcı olmasını sağlıyor. Verniğinizi de BURADAN alabilirsiniz.

deniz kabuğu dekorasyon

Biraz boyut kazandırmak ve belirgin çizimler mi seviyorsunuz? O zaman, bir adet çakıl taşı boyama kalemi ya da asetat kalem almayı unutmayın. Bu kalemlerle çizimlerinizin kenarlarını belirginleştirin. İsterseniz deniz kabukarı da kullanabilirsiniz.

çakıl taşı süsleme

Çakıl taşı boyama teknikleri, tamamen sizin yaratıcılığınızla şekillenecek. Çalışmalarınız için bir fiyat belirleyerek, hazırlayacağınız taşları satışa bile çıkarabilirsiniz. Sosyal ağlar bu iş için size çok yardımcı olacaktır. Oradan yaptığınız çalışmaların görsellerini paylaşırsanız kitlelere ulaşabilirsiniz.

Taş boyamaları

İnanın emeğe saygı duyan insanlar var. Güzel çalışmaların alıcı bulmaması mümkün değil.

Sevgili Tuğba Özay’a okuyucularımıza esin kaynağı olduğu için teşekkür ediyor, sevgilerimizi gönderiyoruz. 🙂

Biz, artık büyüyen kocaman bir aileyiz. Ailemize yeni sanat severleri kazandırmak için yazımızı sosyal ağlarımızda paylaşalım. Rengârenk tasarımlarda buluşmak üzere. Mutlu kalın…

Yazar Tuba

BANA SIK SIK SORUYORSUNUZ. GEREKLİ MALZEMELERİ ALABİLECEĞİNİZ YÖNLENDİRMELERİ (LİNKLERİ) YAZILARIMDA BELİRTTİM. İSTEYENLER ORADAN TEMİN EDEBİLİRLER. HEPİNİZE SEVGİLER... :)

Bir yorum

  1. Çakıl taşı boyama örneklerine bayıldım. Tuğba Hanımın emeğine sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.