Anasayfa / Kendin Yap / Evde Ahşap Sehpa Boyama ve Yenileme Modelleri | Mdf – Sunta Yüzeyler, Zigon ve Orta Sehpa
Evde ahşap sehpa boyama malzemeleri
Evde ahşap sehpa boyama

Evde Ahşap Sehpa Boyama ve Yenileme Modelleri | Mdf – Sunta Yüzeyler, Zigon ve Orta Sehpa

Evde ahşap sehpa boyama ve yenileme çalışmalarına ne dersiniz? Kaç yıldır kullandığınız sehpaların rengini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Hemen şimdi sehpalarınızı hangi renk görmeyi hayal ettiğinizi düşünün. Eski sehpa boyama sizi hiç korkutmasın. Maliyeti mi? Onu da kafanıza takmayın. Haydi gelin.  🙂

Evde ahşap sehpa boyama malzemeleri nelerdir?

Sehpa boyama malzemeleri hiç öyle gözünüzü korkutmasın.

Mobilya boyası

Rulo fırça

İpek uçlu fırça

Vernik

Ahşap boyama malzemeleri sehpa için bu kadar.

Evde ahşap sehpa boyama nasıl yapılır?

Evde ahşap sehpa boyama yöntemleri ve teknikleri aslında çok kolay. Adım adım gidelim mi?

Önce bir bez yardımıyla sehpaların tozunu alın. Boyanızı iyice çalkalayın. Hangi boyayı kullanalım diyeceğinizi biliyoruz. Cadence Very Chalky boyaları kullanabilirsiniz. Evde ahşap sehpa boyama çalışmaları yaparken boyanın kapatıcılığı çok önemlidir. Bu boyalarla boyanan sehpalar kadife gibi görünüyor. Boyarken yağ gibi kayıyor. Sehpalarınızı boyarken istediğiniz rengi BURADAN temin edebilirsiniz.

Boyayı çalkalayın ve plastik bir tabağa dökün. Rulo fırçayı tabakta gezdirerek boya almasını sağlayın. Rulo fırçanın kalitesi çok önemli. Pürüzsüz bir görüntü elde edebilmek için kadide rulo fırça kullanın. Fırçayı BURADAN satın alabilirsiniz.

Hiçbir işlem yapmadan sehpanızı boyamaya başlayın. İlk katı boyadıktan sonra ikinci katı boyamak için 24 saat bekleyin.

Rulo fırçayla boyanmayan ince kısımlar ve köşeler için ipek uçlu fırçaları tercih edin. İpek uçlu fırçalar boyama yaparken çok profesyonel bir sonuç elde etmenizi sağlıyor. Fırçanızı BURADAN alabilirsiniz.

Zeminin rengine göre 2-3 kat boyamaya devam edin ve mümkünse aralarda 24 saat bekleyin.

Şimdi de vernikleyin. Verniklerken mat kadife vernik kullanın. Çok şık duruyor. Yine ilk katı vernikleyin, 24 saat sonra da 2. kat verniği uygulayın. Verniklerinizi ince bir tabaka halinde uygulayın. Kalın tabaka halinde uygulanan vernikler çok kötü görünüyor. Kadife vernik almak isteyenler BURADAN alabilirsiniz.

Evde sehpa boyama işte bu kadar kolay. 🙂 Ahşap boyama sehpa yenileme çalışmaları yapmak hepinizin çok hoşuna gidecek.

Ahşap, sunta, mdf, vernikli-lake yüzeylerde de sehpa boyama için bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak dolapları boyandığında ortaya nasıl güzel bir sonuç çıkıyor. Dolapları nasıl boyamalısınız ve ne kadara mal oluyor öğrenmek için Mutfak Dolabı Boyama yazımızı okuyun.

Evde ahşap sehpa boyama örnekleri

Evde ahşap sehpa boyama renkleri resimli olarak görelim ki fikir olsun.

Evde ahşap sehpa boyama malzemeleri

Yukarıdaki sehpada harezan moru kullanılmış. Siz de evinizde böyle canlı renkleri kullanabilirsiniz. Harezan moru rengine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ahşap sehpa boyama yenileme

Evde ahşap sehpa boyama yapmak güzel ama renk konusunda fikir almak daha da güzel değil mi? Zigon sehpa boyama görselinde küf yeşili kullanılmış. Küf yeşilini BURADAN alabilirsiniz.

Evde ahşap sehpa boyama yöntemleri

Ahşap zigon sehpa boyama bu kadar tatlı renklerden oluşursa, içinizde hemen boyama isteği doğuyor değil mi? Ahşap boyama zigon sehpa takimi için kullanılan renkleri görüyorsunuz.

Arduvaz maviyi BURADAN

Kraliyet yeşilini BURADAN

Fuşyayı BURADAN

Oksit sarıyı BURADAN

Crimson kırmızıyı BURADAN alabilirsiniz.

Evde ahşap sehpa boyama yöntemi önerilerinden bir başkasına geçelim.

Ahşap boyama sehpa yenileme çalışmaları

Eski sehpa yenileme nasıl yapılır? Bu kez farklı bir boya kullanalım. Hem de bu boyaları sadece sehpalarınızda değil hemen yer yüzeyde kullanabilirsiniz. Eski sehpaları değerlendirme, sehpa yenileme çalışması için gereken malzemelere bakalım. Evde ahşap sehpa boyama listesi…

Ahşap boyama sehpa yenileme malzemeleri nelerdir?

Su bazlı akrilik boya

Su bazlı vernik

Sünger rulo fırça

İpek uçlu fırça

Evde sehpa boyama nasıl yapılır? – Akrilik boya ile sehpa boyama

Sevdiğiniz bir renkteki su bazlı akrilik boyayı iyice çalkalayın ve yayvan bir tabağa dökün. Renkleri görebilir ve BURADAN alabilirsiniz.

Sünger rulo fırçayı boya döktüğünüz tabakta gezdirerek fırçanın boya almasını sağlayın. Artık sehpanızı boyamaya başlayabilirsiniz. Rulo fırçayı BURADAN temin edebilirsiniz. Rulo fırçaların kalitesi iyi sonuç alabilmemiz için çok önemli.

Tek kat boyadıktan sonra ikinci katı boyamadan önce 24 saat bekleyin ve ikinci katı da boyayın. İhtiyaç olursa, sonraki katlar arasında 4-5 saat olması yeterli. Boyanın kapatıcılığına, rengine ve zeminin rengine göre kaç kat boyama yapmanız gerektiği değişecektir.

Rulo fırçanın ulaşamadığı yerler için ipek uçlu fırçalardan kullanabilirsiniz. İpek uçlu fırçayı BURADAN alabilirsiniz.

Ahsap boyama sehpa işleminden 24 saat sonra verniklemeye geçebilirsiniz.  Verniği 2 kat uygulayın.  Yarı mat vernik kullanırsanız çok iyi sonuç alabilirsiniz. Sehpaları verniklemek için yarı mat verniği BURADAN alabilirsiniz.

Zigon sehpa boyama teknikleri için de aynı metodu kullanabilirsiniz. Sehpa boyama evde yapılırsa bu kadar güzel olur.  🙂 Haydi gelin ahşap sehpa boyama modelleri sizlere fikir versin.

Ahşap boyama sehpa modelleri

Evde ahşap sehpa boyama örnekleri

Orta sehpa boyama yenileme fikrine ne dersiniz? En çok dikkat çeken orta sehpanızı sizde böyle bir yeşille boyayabilirsiniz. Yeşilin bu harika tonunu BURADAN alabilirsiniz.

Ahşap sehpa boyama teknikleri

Ahşap boyama zigon sehpa modellerinde de yine aynı yeşil kullanılmış.

Evde ahşap sehpa boyama çalışmaları

Ahşap sehpa boyama modelleri size fikir verirken renkleri bulabilmek de çok önemli. Ahşap sehpa boyama modelleri örnekleri arasında bulunan Tv ünitesinde sarı rengi kullanılmış. Sarının bu harika tonuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

Evde ahşap sehpa boyama renkleri

Yukarıdaki dresuarı nasıl buldunuz? 🙂 Harika değil mi? Ahşap sehpa boyama örneğinde 2 boya karıştırılarak bu harika renk elde edilmiş. Yapanların ellerine sağlık. 3 ölçü lacivert, 1 ölçü koyu arduvaz gri kullanılmış. Lacivert rengini BURADAN, koyu arduvaz griyi de BURADAN alabilirsiniz.

Evde ahşap sehpa boyama yapmak

Yukarıdaki ahşap boyama sehpa modeli için yeşil ve amber rengi kullanılmış. Amber rengini BURADAN alabilirsiniz. Deri sehpalarınızı da boyayabilirsiniz. Deri Sehpaları Boyama yazımızı okuyarak tekniğini öğrenebilirsiniz.

Tahta, eski, geri dönüşüm sehpa boyama teknikleri bu kadardı. Evde ahşap sehpa boyama adına sorularınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bu harika çalışmaları yapan ve görsellerde emeği geçen dekotrend, demetin_renkleri ve burcucahobi’ye teşekkür ederiz.

Yazar Tuba

Bu yola mandala sanatına dair paylaşımlarla başladım. En güzel hobilerle devam ediyorum. Sizler de burada görmek istediğiniz her şeyi bana yazın. Yorumlarınızla varlığınızı bana hissettirin. Hepinize sevgiler :)

Beni de oku :)

Eski mutfak dolabı boyama teknikleri

Eski Mutfak Dolabı Boyama Teknikleri – Hangi Boya İle Boyanır? | Yenileme Fikirleri

Eski mutfak dolabı boyama teknikleri nelerdir? Eski mutfak dolapları nasıl boyanır ve yenilenir? Mutfak dolabı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir